Červené nosy, XXXXL barevné boty, bláznivé čepice, kabáty s velkými knoflíky, kola jen s jedním kolem, ale je toho mnohem více. V našem skladu SID v Kladně zřídili klauni z Chance 4 Children svoji zásobovací základnu. Nejen že mají skladovací služby zcela zdarma, ale naši pracovníci je přivítali s radostí a obdivem k jejich práci. Nejedná se totiž o „obyčejné“ klauny, ale o klauny se specializací. Nechápete? Je to jednoduché. Tito klauni navštěvují dětská oddělení nemocnic a umějí na tvářích malých pacientů (často i dospělých) vykouzlit úsměv, a to i v situacích, které nejsou v danou chvíli radostné. Zejména u dětí platí (je to vědecky dokázané), že dobrá nálada, radost a smích násobí účinek běžné léčby.

ESA logistika spolupracovala s Chance 4 Children již v minulosti formou finanční podpory této organizace. Nyní jsme našli novou cestu spolupráce, která oběma stranám velmi vyhovuje. Prostě jim dáme to, co velmi dobře umíme, skladové služby a místo v našem skladu. Co dají oni nám? I na to máme odpověď. V mailu, který jsme dostali od Chance 4 Children, nás žádají o zaslání loga na jejich webové stránky a píší: „Logo bude odkazovat na to, že nás podporujete a snad Vám tu pomoc takto trochu oplatíme“.  Ne, logo na stránkách není to hlavní, to důležité je, že my, zaměstnanci ESA logistika teď můžeme mít pocit, že máme alespoň malý podíl na úsměvu na každé dětské tváři, kterou rozesměje nemocniční klaun.

Na fotografiích níže se naši kolegové pokoušeli naučit obzvláště sympatického klauna z Chance for Children práci s el. čtečkou:

Náš milý klaun to pochopil. Sice jinak, ale správně! Po klaunovsku…. pro radost okolí.