Po úspěšné spolupráci z roku 2013 navázala ESA opět spolupráci se skupinou HTS a jejími členy při příležitosti evropského turné TMSO, které se konalo při příležitosti 50tého výročí jeho založení.
Turné probíhalo od 13. do 23.listopadu. ESA zajišťovala přepravu nákladu na jednotlivé koncerty. První koncert probíhal z letiště ve Frankfurtu do Stockholmu. další se uskutečnily ve městěch Amsterdam, Luxembourk, Berlin, Essen a poslední ve Vídni. Po ukončení koncertu byla zajištěna přeprava zpět na letiště ve Frankfurtu a naši kolegové z HTS Germany zajistili proclení hudebních nástrojů a kostýmů.

Doprava byla zajištěna dvěma vozidly MAN s chladírenskými návěsy a dodávkou Ford Transit. Řidiči prováděli také náročnou nakládku a vykládku hudebních nástrojů. Návěsy byly pro tyto účely vybaveny skrytým samostatným GPS modulem s napojením na čidla teploty a elektronického zámku dveří. Dveře byly navíc zvenku jištěny třemi mechanickými zámky. Software pro GPS návěsu byl nastaven zvláštním způsobem, kdy bylo možné sledovat podrobnou online polohu a teplotu.  Tyto informace byly monitorovány a plně k dispozici klientovi. ESA vyhověla i specifickým požadavkům, které představovala přeprava hudebních nástrojů do hotelů hudebníků, pomocí dodávkového automobilu ESA.

Celý projekt byl náročný nejen z hlediska organizace, ale především díky nutnosti obrovské flexibility z hledisek časových možností, změn v plánování a povinným zákoným pauzám řidičů.
ESA tímto děkuje za spolupráci a těší se na případné další výzvy….