Rozšířili jsme naší skladovací kapacitu o 4600 čtverečních metrů pronajaté skladové plochy v Prologis Park Prague-D1 Ostředek situovaného na 34. km dálnice D1.

K dispozici  máme oddělenou část skladového areálu a již nyní využíváme skladové prostory této nové budovy, kompletní stěhování ji však čeká v nadcházejících měsících. Veškerá nově pronajatá plochou je určena pro jednoho našeho konkrétního zákazníka. „Přesun do Prologis Park Prague-D1 Ostředek bude pro naše působení významným krokem vpřed. Pro poskytovatele logistických řešení je lokalita klíčová a Ostředek nám umožňuje rychlý a snadný přístup jak do Prahy, tak do dalších oblastí po celé České republice i mimo ni,“ říká Marek Cvačka, generální ředitel ESA logistika.

Sklad bude vybaven manipulační technikou a zakládacími vozíky (retraky). Zatím bude využíván pro skladování a manipulaci s celými paletami zboží, ale do budoucna se zde díky 14 rampám a manipulačnímu prostoru nabízí využití i jako crossdock. Je zde také možnost využití administrativních prostor zákazníkem přímo na místě.

Budova skladu v Ostředku je vybavena úsporným LED osvětlením, inteligentními měřicími systémy a silnější izolací stěn i střech snižující náklady na energie. Park projde procesem akreditace udržitelnosti BREEAM s cílem získat hodnocení minimálně na úrovni „Very Good“.