SA nově provozuje sběrné linky do a z Turecka, Bulharska, Rumunska a částečně také do Srbska. Při organizaci sběrných linek využíváme spolupráce se zahraničními smluvními partnery, jež mají v daných destinacích vlastní skladové prostory a vozový park – především našeho strategického partnera ze skupiny HTS, tureckou společnost MARS. Na „oplátku“ zajišťuje ESA pro společnost MARS distribuci zboží po České republice.

Tyto nové linka začaly zkušební provoz na začátku roku 2014 a nyní jsou pravidelně odbavovány 3x týdně z dep Brno a Praha.
 
Sběrná linka v praxi znamená, že klient není vázaný na objednávku celého vozidla, objednávka může mít rozsah od jednoho kartónu po celovůz, zásilku je možné naložit u zákazníka přímo na linku (v případě celovozů a větších objemů), nebo svést od zákazníka pomocí dopravy ESA na depa.  Zboží je následně přepraveno linkami do crossdocků našich smluvních partnerů v požadovaných zemích. Z těchto XD  míří na místa určení, tedy ke koncovým zákazníkům. Samozřejmostí je vyřízení přepravních a celních formalit (ESA logistika disponuje několika odděleními celní deklarace a celních služeb) včetně oběhu dodacích listů a dalších dokumentů dle legislativních potřeb nebo přání zákazníka.