Oferty pracy

Nasz Zespół

Dlaczego ESA logistika?

Studenci i absolwenci

Menedżerowie, specjaliści i pracownicy biurowi

Kierownik Produktu Spedycyjnego / Lokalizacja: Gliwice, Wrocław, Łódź, Kraków, Warszawa

Zakres obowiązków:

  • nadzór nad produktem spedycyjnym w ESA logistika Polska: rozszerzanie i dywersyfikacja usług poprzez definiowanie nowych produktów w portfolio spedycyjnym – zgodnie ze strategią rozwoju ESA, analizą rynku spedycyjnego oraz sytuacją ESA na tym rynku,
  • udział w wewnętrznych pracach nad strategią grupy, współudział w określaniu kierunku rozwoju produktu spedycyjnego,
  • sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem oddziałów spedycyjnych, definiowanie KPI jakościowych i wydajnościowych dla podległych pracowników, zarządzanie podległymi zespołami,
  • dbałość o wysoką jakość świadczonych usług, w tym przestrzeganie procedur jakościowych, nadzór nad bezpieczeństwem realizowanej usługi dla Klienta: inicjowanie nowych procedur, dążenie do standaryzacji oraz działania optymalizacyjne,
  • opracowywanie założeń budżetowych, ich bieżąca weryfikacja, kontrola stopnia realizacji założeń i podejmowanie działań korygujących, optymalizacyjnych i rozwojowych,
  • nadzór nad prawidłowością przebiegu procesu reklamacyjnego dotyczącego aspektów spedycyjnych,
  • nadzór i rozwój polityki flotowej przewoźników kontraktowych,
  • bieżąca współpraca z innymi działami spółki w celu weryfikacji i akceptacji ofert spedycyjnych,
  • udział w spotkaniach handlowych oraz w procesie pozyskiwania nowej sprzedaży i renegocjacji warunków dotychczasowej współpracy,
  • opracowywanie koncepcyjne nowych narzędzi usprawniających raportowanie/komunikację międzyoddziałową,
  • raportowanie do Dyrektora Zarządzającego i Dyrektora Operacyjnego oraz (w razie potrzeby) do innych działów/struktur w ramach grupy

Wymagania:

  • minimum 5-letnie doświadczenie na liderskim/kierowniczym stanowisku w firmie o profilu spedycyjnym – w tym: zarządzanie zespołem rozproszonym oraz min. 3-letnie doświadczenie w sprzedaży usług TSL,
  • wykształcenie wyższe (preferowane: kierunkowe),
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym prowadzenie swobodnej komunikacji biznesowej,
  • znajomość trendów panujących na rynku TSL w zakresie stawek, jakości i wydajności świadczonych usług dostarczanych przez operatorów logistycznych,
  • mile widziana znajomość programów wspomagających zarządzanie spedycją i transportem,
  • efektywne zarządzanie czasem oraz pracą zespołu,
  • znajomość pakietu Office (w szczególności EXCEL),
  • znajomość innych narzędzi umożliwiających projektowe prowadzenie prac,
  • samodzielność, dobra organizacja pracy (własnej i zespołu), efektywność w działaniu, silna orientacja biznesowa, kreatywność, asertywność, komunikatywność oraz umiejętność zarządzania informacją.

W zamian za twoje codzienne starania chcemy ci zaoferować:

  • umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • wynagrodzenie i treść pracy odpowiadające twoim kwalifikacjom i możliwość sięgania po więcej, jeśli masz takie aspiracje,
  • szeroki pakiet motywacji pozapłacowej składającej się zarówno z świadczeń socjalnych jak i popularnych benefitów,
  • radość pracy w zaangażowanym, przyjaznym zespole,
  • satysfakcję z współtworzenia firmy (otwarta komunikacja, programy racjonalizatorskie),
  • pracę w firmie, której dynamika rozwoju stale niesie za sobą nowe możliwości,
  • możliwość rozwoju osobistego i stanowiskowego poprzez wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia oraz udział w projektach interdyscyplinarnych.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Dyspozytor - Spedytor / Lokalizacja: Gliwice

W zakresie twoich obowiązków znajdzie się:

  • kompleksowe zarządzanie procesem transportowym poprzez wyznaczenie i monitorowanie trasy przewozu i stawek z tym związanych, bieżącą analizę i optymalizację kosztów,
  • pozyskiwanie przewoźników i klientów, negocjowanie optymalnych stawek i warunków realizacji zlecenia,
  • budowanie długofalowych relacji z klientami i podwykonawcami poprzez profesjonalną komunikację, realizację zlecenia na możliwie najwyższym poziomie oraz dokładanie staranności w utrzymanie wartościowej relacji z klientem,
  • realizacja założonego i przydzielonego budżetu spedycyjnego,
  • wdrażanie usprawnień w zakresie funkcjonowania oddziału na podstawie bieżących analiz i obserwacji; podejmowanie działań usprawniających i optymalizujących.

A w związku z tym potrzebne będzie:

  • m 1 rok doświadczenia w firmie spedycyjnej w realizacji zleceń międzynarodowych (głównie FTL),
  • wykształcenie min. średnie,
  • dobra, praktyczna znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel),
  • znajomość rynku spedycyjnego, doświadczenie w pracy z giełdą transportową Trans, Timo,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodną zawodową komunikację (min. B1); mile widziana znajomość innego języka obcego (niemiecki, rosyjski),
  • znajomość ustawy o czasie pracy kierowców,
  • umiejętność prowadzenia pojazdów w cyklu 1xtyg i więcej,
  • samodzielność w działaniu i nastawienie na rezultat,
  • dobra organizacja czasu pracy i umiejętność pracy pod presją czasu,
  • zorientowanie na szczegóły.

Nasza oferta to:

  • bezpiecznestabilne warunki pełnoetatowej pracy w ramach umowy o pracę w systemie jednozmianowym 8:00-16:00; umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy (początkowo na 3-miesięczny okres próbny, chociaż naszą intencją jest długofalowa współpraca),
  • atrakcyjne wynagrodzenieadekwatne do posiadanych kompetencji oraz benefity (opieka medyczna, prawna, grupowe ubezpieczenie WARTA oraz dofinansowanie do urlopu i karty sportowej OK SYSTEM, karta przedpłacona z okazji świąt BN w ramach ZFŚS),
  • współtworzenia organizacji i możliwość awansuwraz z jej rozwojem,
  • możliwość udziału w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych,
  • dobra atmosferę w pracy i komunikację wewnętrzną opartą na partnerstwie i szacunku.

Menadżer ds. bezpieczeństwa / Lokalizacja: Gliwice, Kraków, Warszawa, Stryków

Zakres twoich obowiązków obejmował będzie samodzielne kreowanie polityki bezpieczeństwa

w działaniach operacyjnych firmy, do których szczególnie należeć będzie:

  • wdrażanie oraz utrzymywanie standardów bezpieczeństwa operacyjnego w procesach logistycznych (m.in. TAPA TSR i FSR),
  • audytowanie przewoźników w ramach kontroli stosowania standardów bezpieczeństwa,
  • autoryzacja tras przejazdu i parkingów strzeżonych,
  • szacowanie ryzyka, implementacja działań zapobiegawczych oraz naprawczych w zakresie bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw,
  • audyty w zakresie bezpieczeństwa w lokalizacjach magazynowych,
  • tworzenie i wdrażanie regulacji związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa fizycznego,
  • rewizja procedur bezpieczeństwa,
  • szkolenie i nadzorowanie pracowników oraz podwykonawców zaangażowanych w realizację standardów bezpieczeństwa (m.in. TAPA),
  • rejestrowanie oraz raportowanie zdarzeń niebezpiecznych w łańcuchu dostaw (współpraca ze spedytorami, centrum monitoringu itp.).

Aby z sukcesami móc realizować te zadania musisz posiadać:

  • 2-5 lat doświadczenia na stanowisku związanym z zapewnianiem bezpieczeństwa łańcucha dostaw,
  • doświadczanie we wdrażaniu systemów bezpieczeństwa w firmie o profilu logistycznym – mile widziane,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację (B2),
  • czynne prawo jazdy kat. B,
  • gotowość do częstych podróży służbowych,
  • wykształcenie wyższe – mile widziane z branży TSL,
  • dokładność, samodzielność, dobrą organizację pracy,
  • doświadczenie w firmie o rozproszonej strukturze – mile widziane.

W zamian za twoje codzienne starania chcemy Ci zaoferować:

  • umowę o pracę (wstępnie na okres próbny) w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • zadaniowe podejście do pracy, gospodarowanie własnym czasem,
  • pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie, co daje możliwość awansu wewnątrz jej struktur,
  • wynagrodzenie i treść pracy odpowiadające twoim kwalifikacjom i możliwość sięgnięcia po więcej, jeśli masz takie aspiracje,
  • możliwość współtworzenia firmy (otwarta komunikacja, programy racjonalizatorskie),
  • pracę w firmie, której dynamika rozwoju stale niesie ze sobą nowe możliwości.

Pracownicy magazynowi

Zainteresowała Cię nasza oferta i chcesz poznać szczegóły? Napisz do mnie!

Angelika Szczygieł

Specjalista ds.HR
E-mail: szczygiel.angelika@esa-logistics.eu

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszej oferty? Napisz do mnie!

Patrycja Długosz

Specjalista ds.szkoleń i benefitów
E-mail: dlugosz.patrycja@esa-logistics.eu

Szukasz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami!

Adres: ESA s.r.o. Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Zwycięstwa 10, 44-100 Gliwice
Inne adresy oddziałów ESA logistika

Tel.: +48 (32) 494 45 89
Fax: +48 (32) 236 12 77
biuro.polska@esa-logistics.eu